8 Nisan 2015 Çarşamba

MAKE UP FOREVER LASH FIBERS MASKARA BAZI


Uzuuuuun bir aradan sonra tekrar merhabalar !!!
Evet araya uzun bir zaman girdi,her gece oğlumu uyuttuktan sonra tam laptopu açıyorum,sağolsun hissediyor heralde ki uyanıyor.
Neyse bu böyle gitmez,kazık kadar adam oldu artık dedim ve ben de uyku eğitimine başladım. Artık biraz da olsa rahatım .Bu süre içinde yazmam gereken bir dolu güzellik birikti,artık sırayla başlamak istiyorum.


Bugünün ürünü başlıktan da anlaşılacağı gibi kirpikleri uzatıp,yoğunlaştırıp rimele hazırlayan Make Up Forever Lash Fibers.
Malesef hiç bir zaman  rüya gibi uzun mu uzun kıvrık mı kıvrık kirpiklerim olmadı.Aksine kısa mı kısa,kıvrık olmasını geçtim düz bile durmayan resmen aşağıya bakan kirpiklerim var.Kendilerini uzatmak için bitkisel bir çok yolu denedim ama hiçbirinde bir süreklilik sağlayamadığım için bir sonuç alamadım.Bu süreçte bir çok rimel denedim,gerçekten işe yarayan iki rimel vardı benim için : Benefit-They're Real ve Loreal -Telescopic . Nedense bu aya kadar rimelin altına baz kullanıp kirpiklerimi uzatmak hiç aklıma gelmemişti.Nerden aklıma girdiğini de hatırlamıyorum,sanırım birden bir aydınlanma yaşadım :)
Ben fiyatı ortalama olan bir ürün aradım ve kriterlerime uyan iki ürün buldum.Birincisi Clinique Lash Building Primer 'dı.Bunun Makeup Alley'de puanı 3.8 di. Fiyatı da 69 TL'ydi. Diğeri de Make Up Forever Lash Fibers'tı,onun da Makeup Alley de puanı 3.7 , fiyatı da 53 TL'ydi.Yorumlar bakımından aralarında çok bir fark göremeyince fiyat açısından uygun olanı seçtim ve iyi ki de öyle yapmışım çünkü çok memnunum.Gerçekten benim için çok etkili oldu.Kirpiklerimi hem uzattı hem de hacim verdi.Ama malesef uygulaması biraz zaman aldığı için her sabah uğraşamıyorum .

Eğer doğru şekilde uygulanırsa gerçekten işe yarıyor.Uygulaması da şöyle ; Önce bir kat temiz kirpiğe uyguluyorsunuz,hafif kurumasını bekleyip bir kat rimel uyguluyorsunuz,rimeliniz kuruyunca tekrar bir kat daha uyguluyorsunuz ve tekrar hafifçe kuruyunca rimelinizi sürüyorsunuz. Tabi burada bunun için uygun olan bir rimel kullanılması çok önemli .Ne çok sulu ne çok kıvamlı bir rimel olması lazım yoksa
topak topak oluyor ve kirpikleriniz birbirine yapışıyor,ben Benefit They're Real'ı kullandım,güzel sonuçlar aldım,tavsiye edebilirim.Kardeşimin müthiş modelliği ve benim müthiş resim çekme kabiliyetimle çektiğimiz fotoğraflarda etkisini görebilirsiniz.Maalesef önce-sonra yapmayı unutmuşum,bağışlayın artık :)))


Eğer siz de kısa ve seyrek kirpiklerden şikayetçiyseniz ben denemenizi öneririm.Kendisini hem Sephora'larda hem de Makyaj Trendi sitesinden alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi fiyatı 53 TL.
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,
Hoşçakalın.