10 Kasım 2014 Pazartesi

Estee Lauder DayWear BB Cream

Tekrar merhabalar ! 


Bu yazımda size Estee Lauder Daywear BB krem'den bahsetmek istiyorum.Ya da uzun adıyla ;
Estee Lauder DayWear BB Anti-Oxidant Beauty Benefit Creme SPF 35'den .

Kendisi ilk ve tek yurtdışı maceram olan,İtalya turumuzda,Milano’da Corso Buenos Aires’teki  Sephora’dan alınmıştır . O zaman yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 38 euro gibi bir şeydi ve ben ucuza aldığımı düşünerek sevinmiştim. Nitekim Türkiye’ye gelince fiyatının 90TL civarında olduğunu gördüm ve çok fena kazıklandığımı anladım. Herneyse,o zamanlar cildimi çok boğmayacak bir şeyler arayışındaydım ve bb kremler de çok popülerdi .Sephora’ya ilk girdiğimde ilk baktığım ürün Dior Nude BB Creme’di.Yanıma gelen satış danışmanı kadın bana eğer gerçek bir BB krem istiyorsam-yani cildime hem bakım yapsın hem beni güzelleştirsin istiyorsam- en iyisinin Estee Lauder olduğunu söyledi.Ben de onun tavsiyesi üzerine aldım . Neyse,hikayesini bitirdiysek artık gelelim incelemesine.

Estee Lauder 'ın web sitesine göre ürün bize şunları vaad ediyormuş ;

o   Bu zamana kadarki en etkili anti oksidan gücü.
o   Uzun süre kalıcı, yağ içermeyen nemlendirici formül.
o   Ciltteki fazla yağı azaltarak cildin yağ dengesini sağlar
o   Aydınlatıcı optikler ile cilt anında sağlıklı ve eşit tonlu görünür.
o   Kusurları azaltırken, aynı zamanda ciltteki kusurları kapatarak mükemmel bir görünüme sahip olunmasını sağlar.
o   Gelişmiş formüllü SPF 35 içeriğiyle cildin korunmasına yardımcı olur.

Peki bu krem vaad ettiklerini yerine getirebiliyor mu ??
Kesinlikle evet!!! Bu BB krem hem çok kalıcı,hem çok doğal duruyor hem cildinizi yağlandırmıyor hem de cildinizi acaip rahatlatıyor .Ve eğer siz de benim gibi çok fazla kapatıcılık aramıyorsanız,orta kapatıcılığıyla bu krem tam size göre.
Üstelik ürünün bir artısı da bu kremin Paraben,Sülfat ve Ftalat içermeyerek,benim gibi hassas olan kozmetik severlerin gönlünü çelmesi .
Bendeki rengi 01 Light .Zaten iki tonu var; 01 Light ve 02 Medium ve bence en büyük eksisi de bu.Çok fazla ton seçeneği yok.Ben bu ürünü fondöten kullanmak istemediğim zamanlarda kullanıyorum. Uygularken de Real Techniques Expert Face fırçasını kullanıyorum ama parmaklarla da çok kolayca uygulanıyor

Bu ürünün sizi tek rahatsız edebilecek yönü kokusu . Eğer taze salatalık kokusundan pek hoşlanmıyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim,lakin krem buram buram taze salatalık kokmakta .
Yine de ben kokusuna katlanırım diyorsanız kesinlikle gönül rahatlığıyla alabilirsiniz .

Son olarak bu kremi online olarak Estee Lauder'ın web sitesinden veya Sevil'den satın alabilirsiniz.
Şimdilik hoşçakalın,Hello again!!
Today i want to tell you all about Estee Lauder Daywear BB cream.AKA Estee 
Lauder DayWear BB Anti-Oxidant Beauty Benefit Creme SPF 35.
I had purchased it from a Sephora shop in Milano during my first and probably the last trip to Italy.As far as i remember it was around 38 euros and since make up is quite expensive in Turkey i was overjoyed with the price.However upon returning to Turkey i realized what a fool i was.Because this little beauty was even cheaper in Turkey.Anyways at that time i was in search of a new foundation that wouldnt be too heavy for my skin and BB creams were quite popular.When i first entered Sephora i had set my eyes on Dior Nude BB Creme but the lovely sales lady has warned me that if i wanted a real BB cream - you know the ones that really cares for my skin - i should have gone for Estee Lauder and so i did.And now that the story is over,lets take a look at the product.

Acording to Estee Lauder's website this cream claims to do the following things;

All at once. Moisture, protection and flawless perfection. Plus the most effective anti-oxidant power ever.*
This lightweight BB Creme creates an instant, even-toned, healthy look. 
Delivers high-performance, oil-free hydration and helps to control excess surface oil.
Powerfully protects with our proven Super Anti-Oxidant Complex and SPF 35.

So...Does this cream live up to its promises ?? It sure does!! This BB cream is not only super long-lasting and very natural looking but also it doesnt make your skin oily and refreshes it.And if you are not looking for much coverage like me, with its medium coverage this cream is great for you.

Another great property is this cream is free of Parabens, Sulfates and Phthalates .

The one i have is in shade 01 Light .It comes in two shades; 01 Light and 02 Medium, which is a downside because there isnt many shades.
I use this product on days when i dont want to wear foundation. I apply it using my Real Techniques Expert Face Brush but you can use your fingers and get equal results. 

The only thing that can put you off when using this cream might be the smell and if you dont like cucumbers,i suggest you stay away from it because this cream smells of fresh cucumbers.

See you again in the next post,


Nurbanu.